FIlmový kurz

Pro studenty

Studujete střední školu a baví vás historie filmu? Zajímáte se o filmovou tvorbu, a nemáte příležitost si vyzkoušet práci s kamerou, animační techniky nebo produkční praxi při výrobě filmu? V sekci Kdo je kdo se můžete podívat, kdo se v České republice věnuje aktivitám v oblasti filmové/audiovizuální výchovy a v kalendáři akcí se můžete rovnou přihlásit na některý z kurzů, které pořádají jednotlivé organizace.

Pokud byste chtěli ve škole promítat filmy v rámci studentského filmového klubu, můžete si vybrat z katalogu filmů některého z českých distributorů či organizací, které nabízejí filmy pro školní projekce (obvykle na DVD, blu-ray nebo s možností on-line streamu).

Nechcete být jen pasivním divákem? Jestli se chcete o filmové historii, teorii a praxi dozvědět víc, můžete se přihlásit na různé kurzy a semináře.

Chybí vám na škole filmová výchova? Ozvěte se nám a my se pokusíme oslovit vedení vaší školy a navrhnout možnosti proškolení vašich pedagogů a zavedení filmové výchovy jako nepovinného předmětu ve výuce vaší školy.