Stále ještě můžete přihlašovat filmy do soutěže Festivalu Animánie

1. 9. 2016

Již 11. ročník Festivalu Animánie proběhne v listopadu 2016 v Plzni a také letos zvou organizátoři do soutěže všechny animované filmy, vytvořené dětmi a mladými tvůrci. Oslovujeme tímto nejen autory, ale i pedagogy, kteří se ve výuce ve školách či volnočasových zařízeních tvorbě filmu věnují – ti všichni se totiž mohou na plzeňské Animánii pochlubit svou prací, setkat se s kolegy a také si třeba odvézt festivalové ocenění.
Jak je již na Festivalu Animánie tradicí, bude se soutěžit ve třech věkových kategoriích a rovněž v několika kategoriích podle techniky či tématu filmů. Těmi každoročními jsou kategorie stop motion animace a počítačová 2D i 3D animace. Jako každý rok byla vyhlášena také poslední z kategorií, a to audiovizuální dílo a animovaný film na zadané téma. A tímto tématem se letos stal „hrdina mého dětství“ – toto téma přitom ovlivní i doprovodný filmový program, během něhož se budou moci děti i dospělí setkat se svými filmovými hrdiny.
Uzávěrka přihlášek je 15. září 2016, kompletní informace k mezinárodní soutěžní přehlídce dětské a studentské audiovizuální tvorby Festivalu Animánie 2016 nalezenete na festivalovém webu.

Kategorie článku